Home / GAYRİMENKUL YATIRIM REHBERİ / EMLAK VE YATIRIM / YATIRIM AMAÇLI EV SATIN ALMANIN 4 PÜF NOKTASI
www.emlakdehasi.com

YATIRIM AMAÇLI EV SATIN ALMANIN 4 PÜF NOKTASI

Söz konusu yatırım amaçlı konut satın alınması olduğunda dikkat edilmesi gereken ilk kıstas, konut sahibi olmak isteyen kişilerin istekleri doğrultusunda hareket etmeleri gerektiğidir. Bu istekler arasında elbette yalnızca lükse kaçan tercihler bulunmamalıdır. Kesinlikle ihtiyaç odaklı hareket edilmelidir. Arz ve talep dengesini düşünecek olursak, nasıl bu ikisi arasında bir denge olması gerekiyorsa ve bu dengeyi esas sınırlayıcı güç olanaklar oluyorsa; aynı durum konut alımında da geçerlidir. Minimum olanaklar düşünülerek ihtiyaçlar maksimum oranda karşılanmalı ve istekler yerine getirilmelidir. Böylelikle faydalı ve doğru bir tercih verilmiş olur.

1) Yazılı liste yapın

Yaşam tarzınız, ailenizin kaç bireyden meydana geldiği, istekleriniz, ihtiyaçlarınız, ödeme gücünüz derken aklınızda pek çok soru işareti meydana gelebilir. Bu soru işaretlerinden arınmanın en kolay yöntemi ise liste hazırlamanızdır.

Liste Hazırlayın

2) Optimum seviyede mutluluğu hedefleyin

Mülk sahibi olmadan önce mülkünüzün bulunduğu konumu iyi değerlendirmeniz gerekir. Mülk ve çevresinin ihtiyaç duyacağınız donatıları karşılayıp karşılamadığı, sağlıklı bir konut çevresine olanak verip vermediğini iyi tartmalısınız. Bu yüzden düşündüğünüz bölgelerin analizini yaparak, bütün sınırlayıcı güçleri olanaklarınız doğrultusunda sınırlandırarak araştırma yapınız. Mülkünüzün bulunduğu bölgenin kimliğine dikkat ediniz. Kentin cazibe merkezlerini göz önünde bulundurarak, kentin gelişme yönüne doğru yatırımınızı konumlandırmaya önem gösteriniz.

Lokasyon Seçimi Önemlidir!

3) Doğru mülk araştırması yaparken umutsuzluğa kapılmayın

Yapılan araştırmalar doğrultusunda doğru mülk araştırması yapmanın 30 konuta bakmadan mümkün olmadığı ortaya çıkmıştır. Peki neden 30 konut?

Sektörün içerisinde olmayan ve mülk sahibi olmak isteyen kişiler ilk başta 5 ila 10 konut arasında araştırma yapacaktır. Fakat istediği kriterleri sağlamadığını ve daha iyisini aynı zamanda daha uygun bütçeli konutu bulabileceğine inanan araştırmacı, başka konutları araştırmaya başlayacaktır. 10 konuttan sonrasında, bir 10 konut daha bakacak olan araştırmacı artık piyasa hakkında az çok fikir yürütebilecek konuma gelmiş olur. Bütün bu aşamaların ardından bakacağı konutlarda ise artık sektör hakkında bilgi sahibi olmuş yetkin araştırmacı konumunda olacaktır. Bu nedenden dolayı araştırmalarınız süresince umutsuzluğa kapılmayınız.Zamanınızı etkin ve verimli kullanmak istiyorsanız profesyonel Gayrimenkul Danışmanlarından hizmet alabilirsiniz ve böylece tüm bu detaylı, uğraştırıcı iş yoğunluğundan kurtulmuş olursunuz.Aynı zamanda doğru yatırım kararı verirken güven ortamı sağlamış olursunuz.

Profesyonel Danışmanlık Hizmeti Almaktan Çekinmeyin
Profesyonel Danışmanlık Hizmeti Almaktan Çekinmeyin

4) Resmi araştırmalar önemlidir

Almayı düşündüğünüz mülke karar vermenizin ardından, dilerseniz bu işin uzmanı olan bir Gayrimenkul Danışmanından destek alabilirsiniz. Çünkü mülkünüzün tapusunu kontrol ettirmeniz, mülkünüze ait kat irtifakını bilmeniz, mülkünüzün üzerinde bulunan iskan belgesini sorgulatmanız ayrıca Tapu Sicil Müdürlüğü’ne giderek mülkünüzün yasal bir sınırlamasının olup olmadığını öğrenmeniz büyük önem taşır. Son olarak mülkünüzün inşaat ruhsatını da mutlaka görmelisiniz.

Resmi Araştırmalar Önemlidir
Resmi Araştırmalar Önemlidir

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

2017 MAYIS AYI KİRA ARTIŞ ORANI BELLİ OLDU

2017 Mayıs ayında kira artış oranı belli oldu. Peki kira zammı nasıl hesaplanıyor? 2017 yılının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir