Home / FİNANS KÜPÜ / EMLAK VE VERGİ / EMLAK VERGİSİ 1. TAKSİTİ İÇİN SON 3 GÜN!

EMLAK VERGİSİ 1. TAKSİTİ İÇİN SON 3 GÜN!

Emlak vergisini tüm gayrimenkul sahipleri her sene ödemek ile mükellef oluyor. Verginin ilk taksiti 3 aylık bir süre içerisinde ödeniyor. İkinci taksiti ise 30 günlük bir süre içerisinde ödeniyor.

2017 yılına ait emlak vergisi için ödemeler 1 Mart’ta başlamıştı. Vergi mükelleflerinden Mart ve Nisan ayı içerisinde ödeme yapmayanların Mayıs ayı içerisinde ödeme yapmaları gerekiyor. Vergi ödemesinde 31 Mayıs’ı geçirilmesi ve 1 Haziran’da ödeme yapılmak istenmesi halinde aylık vergi cezası uygulanıyor.

Bu ceza yüzde 1,40 oranında uygulanıyor. Vergi kaç ay ödenmezse o kadar ay için bu oranda ceza hesaplaması yapılıyor.

Konutların vergi oranı büyükşehir sınırlarında binde 2; büyükşehir olmayan yerlerde ise binde 1 olarak hesaplanıyor. İşyeri, dükkan emlak vergisi oranı büyükşehirde binde 4, büyükşehir olmayan belediyede ise binde 2 olarak uygulanıyor.

Emlak vergisi ödeme işlemleri nereden yapılıyor?

1- İlçe belediyeleri

2- Anlaşmalı bankalar ve ATM’leri

3- E-belediye sistemi

4- PTT Havalesi

5- Vergi internet şubesi

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

KİRA GELİR VERGİSİ 2.TAKSİT ÖDEMESİ İÇİN SON GÜN 31 TEMMUZ!

Kira gelir vergisi ikinci taksiti ödemesi nasıl ve nereye yapılacak? Kimler kira geliri vergisi vermek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir