Home / FİNANS KÜPÜ / EMLAK VE VERGİ / 2017 TEMMUZ AYINDA ÖDENECEK GAYRİMENKUL VERGİLERİ

2017 TEMMUZ AYINDA ÖDENECEK GAYRİMENKUL VERGİLERİ

Vergi takvimine göre, 1 Temmuz itibari ile gayrimenkul gelir vergilerinin 2. taksit dönemi başlıyor. Peki, kimler hangi vergiyi ne zamana kadar ödeyebilecek?

1- Temmuz ayında hangi vergiler ödenecek?

Temmuz ayında kira gelir vergisinin 2. taksiti ile değer artış kazancı vergisinin 2. taksiti ödenecek.

2- Kira gelir vergisini kimler ödeyecek?

Kira gelir vergisini, 2016 yılı içerisinde mesken ve işyerini kiraya vererek gelir elde eden kimseler ödüyor. Senede iki eşit taksit halinde ödenebilen vergi için ilk taksitler Mart ayında ödenmişti. İkinci taksit ödemeleri ise 1 Temmuz itibari ile başlıyor.

3- Değer artış kazancı vergisini kimler ödeyecek?

Değer artış kazancı vergisini, 2016 yılında en az 5 senelik gayrimenkullerin elden çıkarılması halinde kazanç elde edenler ödüyor. Değer artış kazancı vergisi için de ilk taksitler Mart ayında ödenmişti. Vergi için ikinci taksitler 1 Temmuz’da başlıyor.

www.emlakdehasi.com
www.emlakdehasi.com

4- Vergiler nereye ve nasıl ödenecek?

Gelir vergisi ödemeleri; Başkanlığın internet sitesi üzerinden anlaşmalı bankaların kredi kartları ile (Sadece GMSİ beyan edenler için), Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak, Anlaşmalı bankalardan, Tüm vergi dairelerinden yapılabiliyor.

5- Vergi dönemi ne zaman sona erecek?

Kira gelir vergisi ile değer artış kazancı vergisi için ödemeler 31 Temmuz’da sona erecek. Böylece 2017’de gelir vergisi ödemeleri tamamlanmış olacak. 2018 yılının gelir vergisi ödemeleri ise 1 Mart 2018 tarihinde başlayacak.

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

KİRA GELİR VERGİSİ 2.TAKSİT ÖDEMESİ İÇİN SON GÜN 31 TEMMUZ!

Kira gelir vergisi ikinci taksiti ödemesi nasıl ve nereye yapılacak? Kimler kira geliri vergisi vermek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir