Home / EMLAK KÜPÜ / EMLAK PROJELERİ / İZMİR’DE “YENİ KENT” KRİZİ ÇÖZÜLDÜ!

İZMİR’DE “YENİ KENT” KRİZİ ÇÖZÜLDÜ!

İzmir’de uzun süredir merakla beklenilen ve tartışmalara neden olan Yeni Kent Merkezinin  imar planı için oluşan kriz  çözüldü. Bayraklı-Turan ve Konak-Alsancak arasını kapsayan  alan ve yatırımcıların merakla beklediği Yeni Kent Merkezi imar planları, geçtiğimiz günlerde  gerçekleşen  İzmir  Büyükşehir Belediyesi meclis oturumunda kabul edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2013 senesinde Bayraklı Turan ve Konak Alsancak kenar kesimini içine alan yeni bir imar planı farklılıkları yapmış, değişikliklere çeşitli meslek odaları itiraz da bulununca  konu yargıya taşınmıştı. Planlar mahkeme doğrulusunda iptal edilmiş ve Büyükşehir Belediyesi 2016’da planlarla ilgili değişikler yapmıştı.

Bu süreçte İzmir 5. İdare Mahkemesi, Aralık 2016’da yürürlükte olan 1/1000 ölçekli planlar için yürütülmesini  durdurdu. Yeni planlar  Konak Belediye Meclisi’nin kabul etmemesi nedeniyle mahkeme kararı, imar krizini oluşturdu. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Meclis’te yeni planın onaylanmamasını dava konusu yapmadı. Planlarla alakalı kararı Büyükşehir Meclisi’nin vermesinin yolunu açtı. Büyükşehir Meclisi, şubat ayında  gündeme  giren plan önergesi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna sevk edildi. Konuyu araştıran Komisyon, 1/1000 ölçekli Yeni Kent Merkezi Planı’nı “Turizm-Ticaret” kullanımını tanımlayan plan notunu ideal buldu. Komisyon kararı, Meclis’in Mart ayı  gündemine alındı.(Kaynak:Yeniasır)

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

GEBZE-ORHANGAZİ-İZMİR OTOYOLU YATIRIMCIYA ÇOK KAZANDIRACAK!

İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indirecek 427 km uzunluğundaki Gebze-Orhangazi-İzMir Otoyolu’nun inşaatı hızla ilerliyor. Proje, çevresindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir