Home / EMLAK KÜPÜ / EMLAK PROJELERİ / İZMİR’DE ARSA YATIRIMI HANGİ BÖLGELERE YAPILMALI?
İzmir-www.emlakdehasi.com
İzmir-www.emlakdehasi.com

İZMİR’DE ARSA YATIRIMI HANGİ BÖLGELERE YAPILMALI?

Ege’nin incisi olan İzmir, gayrimenkul yatırımları açısından da son derece önemli bir kent. İzmir’de arsa yatırımı yapılacak bölgeler bazında inceleme yapıldığında, İstanbul-İzmir otoyol projesinin yatırım yapılacak bölgelere yön vermesi bekleniyor.

Emlak piyasasını daha da canlandırması öngörülen söz konusu projenin bitmesi ile birlikte arsaların da değer kazanacağı söyleniyor. Uzun vadede arsa yatırımı düşünenlere ise uzmanların çağrısı, Bornova’nın köyleri, Torbalı ve çevresi ve Çeşme’nin köyleri en gözde ilçeler olarak görülüyor.

İzmir’in vazgeçilmez yatırım merkezleri nereler?

Çamdibi, BornovaUrla, Balçova, Güzelbahçe, Mavişehir ve Torbalı ilçelerinin değer kazanması olası görülüyor. Söz konusu ilçeler, şimdiden yatırımcılara göz kırpıyor. Gerek otoban bağlantıları, gerekse yeni pek çok AVM projelerinin hayata geçmesi ile birlikte arsa değerlerinin artacağı uzmanlar tarafından bildiriliyor.

İstanbul-İzmir arası mesafeyi kısaltacak olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi, yatırımcıları arsa arayışına itiyor. İzmir’de arsa yatırımı yapılacak bölgeler içerisinde özellikle de Harmandalı ve Ulukent bölgeleri dikkat çekiyor. Bunun en önemli sebebi ise, bu bölgelerde konut projelerinin hızla hayata geçirilmeye başlanması. Bu durum da bölgedeki arsaların değer kazanmasını sağlıyor.

İZMİR-www.emlakdehasi.com

Her açıdan karlı arsa yatırım yeri Harmandalı

Yatırım uzmanlarına göre, yeni açılan bölgelere yatırım yapmak her zaman daha fazla kazandırıyor. Bu bölgelerin başında da Harmandalı geliyor. Özellikle de yeni bir devlet hastanesinin yapılacak olması, üniversitelerin bu bölgede yer alması, arsa yatırımını cazip kılıyor. Ulaşım ağının merkezinde bulunması ve amortisman süresinin kısa olması da göz önüne alındığında her iki bölge, yatırımcıların gözdesi olmaya aday görünüyor.

Gediz ve Katipçelebi üniversitelerini bünyesinde barındıran Harmandalı, 1+1, 2+1 konut projelerinin en yoğun hayata geçtiği bölge. Bu durum da İzmir’de arsa yatırımı yapılacak bölgeler sıralamasında Harmandalı’nı listeye yazdırıyor.

İzmir-www.emlakdehasi.com
İzmir-www.emlakdehasi.com

Ulukent geleceğin parlayan yıldızı olacak

Gayrimenkul danışmanlarının bir diğer gözde ilçesi ise Ulukent. Gelecek 5 yıl içerisinde İzmir’in en gözde ve yıldızı parlayan ilçesi olarak görülen Ulukent’te, şimdiden arsa fiyatlarının değer kazanmaya başladığı görülüyor. İzmir’in birçok bölgesinde arsa metrekare değerlerinin oldukça yüksek olması ve Ulukent’in daha makul fiyatlarda seyretmesi, yatırımcılar için ilçeyi daha cazip hale getiren faktörlerin başında geliyor.

Diğer taraftan nüfus yoğunluğu, alt yapıda güçlü yatırımlar, yerel yönetimlerin başarılı çalışmaları ve iş kollarının artış göstermesi de Ulukent’in geleceğe göz kırptığını gösteriyor. Metro hattı ve çevre yolu bağlantıları ile Ulukent, İzmir’de arsa yatırımı yapılacak bölgeler içerisinde yerini alıyor. (Milliyetemlak.com)

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

GELECEĞİN ŞEHİRLERİNE YATIRIM LAZIM!

Birleşmiş Milletler’e (BM) göre, 1950’den bu yana, gezegenin kent nüfusu yaklaşık 750 milyondan 4 milyar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir