Home / EMLAK KÜPÜ / EMLAK PROJELERİ / GAYRİMENKUL FİYATLARININ RAMPASI; İSTANBUL-İZMİR OTOYOLU!

GAYRİMENKUL FİYATLARININ RAMPASI; İSTANBUL-İZMİR OTOYOLU!

Son birkaç senedir konuşulan ve bitirildiğinde, İzmir-İstanbul arasını 3.5 saate indirecek olan oto yolun geçeceği güzergâhta arsa fiyatları ciddi yükseliş gösterdi. Arsa fiyatlarının yer yer dört katına kadar yükseldiği Balıkesir, Manisa ve İzmir’deki gayrimenkul piyasası hareketli bir dönem yaşıyor.

Önemli bir zaman ve yakıt tasarrufu sağlayacak otoyolun yaklaşık % 70 oranında tamamlanması, emlak fiyatlarını da etkiledi. Gebze’den başlayıp Osmangazi Köprüsü’nden Yalova, Bursa, Balıkesir ve Manisa’yı takip ederek İzmir’e ulaşan otoyolun geçtiği arazilerin kıymetlendiğini belirten uzmanlar, 2019’da otoyolun hizmete girmesiyle birlikte özellikle Manisa ve İzmir civarında değer artışının iyice tırmanacağını söylüyor.

Son beş yılda Balıkesir’deki arazi fiyatlarında % 100’ün üzerinde artış görülürken, İzmir-İstanbul Otoyolu’nda çalışmaların sürdüğü Bornova viyadüğü ve Kemalpaşa Bağlantı Yolu bölgesindeki Pınarbaşı, Doğanlar ve Yunus Emre Mahallesi’nde de gayrimenkul fiyatları % 25 oranında yükseldi. Manisa’nın Soma-Kırkağaç bölgesinde tarla vasıflı arazilerin metrekare satış fiyatları da son iki yılda ortalama iki kat artarken, otoyolun özellikle İzmir’in Çamdibi-Altındağ bölgesinde ciddi bir talep doğuracağı öngörülüyor. Otoyolla İzmir’e gelenleri ilk karşılayan nokta olan söz konusu bölge, aynı zamanda arsa ve satış fiyatları nedeniyle, İzmir’in gelişmeye en uygun alanı olarak görülüyor. Kemalpaşa da, Bornova’yla beraber projenin doğrudan etkileyeceği bir diğer bölge. İlçede, Organize Sanayi Bölgesi’nin kuzeyinden devam eden otoyol nedeniyle başta bu lokasyon, Sütçüler ve Kemalpaşa merkezlerinde gayrimenkul fiyatlarında son üç yılda yaşanan artış % 30-40 oranlarına vardı. Diğer yakın bölgelerdeki arazi fiyatları da, aynı dönemde ortalama iki kat yükseldi.

“Otoyol projesiyle İstanbul’dan yola çıkan biri 3,5 saat sonra İzmir’de olacak. Körfezi geçmek 6 dakika sürecek. Artık en değerli hazine olan zaman böylece tasarruflu bir şekilde kullanılmış olacak.’’ tespitini paylaşan, Meva Port İnşaat Satış Pazarlama Koordinatörü Ömer Çağlar; ‘‘İklimi ve konumuyla birçok vatandaşın göç ettiği kentlerin başında gelen İzmir, otoyol projesiyle daha da çok talep görecek. Körfez Geçiş Köprüsü, Çeşme, Bodrum gibi yerlerde fiyatların artmasına yol açacak.” Değerlendirmesinde bulundu.(Kaynak: Yeni Asır)

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

GEBZE-ORHANGAZİ-İZMİR OTOYOLU YATIRIMCIYA ÇOK KAZANDIRACAK!

İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indirecek 427 km uzunluğundaki Gebze-Orhangazi-İzMir Otoyolu’nun inşaatı hızla ilerliyor. Proje, çevresindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir