Home / EMLAK KÜPÜ / EV YAŞAM / KÜÇÜK EV ALMANIN 6 AVANTAJI!

KÜÇÜK EV ALMANIN 6 AVANTAJI!

Nüfus yoğunluğunun artması, özellikle de büyük kentlerde konut sıkıntısını gündeme getiriyor. Bu nedenle yeni konut projelerinde evlerin yüz ölçümü küçük tutuluyor. Kullanıcılar tarafından dezavantajlıymış gibi görünen küçük evler, aslında doğru bir yerleşim planı oluşturulduğunda son derece kullanışlı ve cazip olabiliyor.

Daha düşük maliyetle ev sahibi olabilirsiniz

Küçük ev almanın faydaları arasında en göze çarpan faktör, hiç şüphesiz küçük evlerin çok daha düşük fiyatlardan satılması oluyor. Aynı mimari ve çevresel özelliklere sahip evlerde; tek bir oda, konut fiyatı üzerinde ortalama 50.000 TL gibi bir fiyat artışına yol açıyor. Bu nedenle küçük evler tercih edilerek daha az bir bütçeyle ev sahibi olmak mümkün oluyor.

Evin iç onarım, yenileme ve tadilat masraflarından tasarruf edersiniz

Evi satın aldıktan sonra yaptırılan tadilatlar, badana, zemin döşeme, kartonpiyer gibi iç dekorasyon çalışmaları ciddi bir gider kapısı olarak görülüyor. Bu masraflar evin büyüklüğüyle orantılı şekilde artış gösteriyor. Oysa küçük evlerde çok daha az masrafla bu tür çalışmalar yaptırılabiliyor.

Evinizi çok daha kolay dekore edersiniz

Evler büyüdükçe, satın alınan mobilyalar ve aksesuarlar da büyüyüp çeşitleniyor. Büyük evlerde boş alanları doldurmak için ihtiyaç olmasa bile yeni eşyalar satın alınıyor. Bu durum hem bütçeleri zorluyor, hem de evin kalabalıklaşmasına yol açıyor. Fakat küçük evlerde ihtiyaç odaklı yapılan dekorasyon, evin daha sade ve kullanışlı bir hale gelmesini sağlıyor. Küçük evlerde yaşayanlar, evlerinin minimal tarzını koruyarak gereksiz eşya almaktan kaçınıyor.

Temizliğe ayırdığınız zaman azalır

Küçük evde oturmanın en büyük avantajlarından biri de ev temizliğinin kolaylaşması oluyor. Küçük evlerde tüm odalar, birkaç saat içerisinde temizlenebiliyor. Küçük evlerde eşya kalabalığı az olduğundan kısa sürede verimli ve kalıcı bir temizlik yapmak mümkün oluyor.

Eviniz çok daha iyi ısınır

Kış aylarında büyük evlerin en büyük sıkıntısı ısınma problemi olarak görülüyor. Isınma yöntemi ne olursa olsun, büyük alanları ısıtmak küçük alanlara göre çok daha zor oluyor. Buna karşın küçük evlerde tüm odaları eşit bir şekilde, üstelik çok daha düşük bir maliyetle ısıtmak mümkün oluyor. Benzer şekilde sıcak yaz aylarında kullanılan klimalar, küçük evleri daha kısa sürede serinletiyor.

Daha az fatura ödersiniz

Küçük evlerde ısınmanın, aydınlatmanın ve temizliğin çok daha kolay olması; faturalara da olumlu bir şekilde yansıyor. Başta doğalgaz veya diğer yakıt giderleri olmak üzere küçük evlerde elektrik ve su faturaları, büyük evlere oranla daha düşük oluyor.

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

HAYALLERİNİZDEKİ EVE BİR ADIM KALA

Evlenirken veya  yeni bir eve taşınırken,salondan yatak odasına her köşeyi zevkinizle şekillendireceğiniz sımsıcak bir yuvaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir