Home / EMLAK KÜPÜ / EV YAŞAM / EVİNİZ NE KADAR AKILLI?
www.emlakdehasi.com

EVİNİZ NE KADAR AKILLI?

Evimizin de bir IQ’su var.Hayatı kolaylaştıran,güvenliği yüksek,akıllı ve tasarruflu ürünler evlerimizin IQ’sunu yükseltiyor.

Nesnelerin kendi aralarında oluşturduğu dünya çapında yaygın bir ağdan söz edebiliriz.İşte bu ağ içerisinde yer alan nesnelerin birbirleriyle iletişim içinde olmaları nesnelerin interneti olarak adlandırılır.Ayrıca birbirleri ile haberleşen ve birbirine bağlanarak akıllı bir ağ oluşturmuş cihazlar sistemi olarak da tanımlayabiliriz.Fırın,klima,kapı,pencere,televizyon,müzik sistemi,ısıtıcı gibi pek çok cihazı böylelikle uzaktan kontrol edip yönetmek mümkün olabiliyor.

Peki evimizin IQ’sunu yükselten cihazların özellikleri neler? ve bu cihazlar evlerimizi ne kadar akıllı yapıyor?

Akıllı Kapı,Parmak izi ,şifreleme,biyometrik sistemler ve göz bebeğinden tanıma gibi teknolojiler,günümüz kapılarında yer almaya başladı.Bu teknolojiler içinde sıkça  kullanılan ise parmak izi ve tuşlu sistemler.Ayrıca akıllı teknolojiler sayesinde yaşam alanlarınızı uzaktan,evinizin dışından kumanda edebileceğiniz başka sistemleri de var.Bu akıllı otomasyon sistemleri sayesinde,çelik kapıları bu sistemlere entegre edebilirsiniz.

Parmak izi,şifreleme,biyometrik sistemler ve göz bebeğinden tanıma gibi teknolojiler,günümüz kapılarında yer almaya başladı
Parmak izi,şifreleme,biyometrik sistemler ve göz bebeğinden tanıma gibi teknolojiler,günümüz kapılarında yer almaya başladı

Az Harcayan Ampul,neden daha çok elektrik faturası ödeyesiniz ki?Her bir ampulün günde 3 saat yandığını düşünürek sadece 35-45 TL’lik bir harcama yaparak 12 adet 4w’lık aydınlatma noktalı bir evde yılda yaklaşık 135 TL. tasarruf yapabilirsiniz.

Neden daha çok elektrik faturası ödeyesiniz ki?
Neden daha çok elektrik faturası ödeyesiniz ki?

Metrekareler küçüldüğü için yaşam alanları içinde odaları birbirinden ayıran kapılar bile bazen yerleşimde sorun oluşturabiliyor.Duvar içine doğru kayar platformlu ya da katlanabilen kapılar ise yerden büyük oranda tasarruf edilmesini sağlıyor bu çözüm evlerimizde alan yönetimini etkin bir şekilde  planlamamızı sağlıyor .Yeni nesil kapılar ile ilgili artık pek çok kavramdan bahsedebiliyoruz:150 dakika yangına dayanıklı kapılar,alev geciktirici,yangına dayanıklı kapı fitili.

Docking Station sayesinde opsiyonel olarak akıllı telefonlarla da uyumlu çalışabilen ses sistemleri sadece bir çerçeve içerisinde 8 değişik VHF versiyonunda 4.000’den fazla online radyo istasyonunu dinlemeye imkan sağlıyor.Aynı zamanda harici cihazlardaki müzikler de bu dokunmatik ekranlardan kolaylıkla seçilebiliyor.

Küçük tasarım,büyük etki
Küçük tasarım,büyük etki

İletişim Kuran Hoparlör,akıllı cihazlardan üzerinden bağlanabilen hoparlörleri az çok hepimiz biliyoruz.Kablo dağınıklığı ya da CD ve USB’ye gerek duymaksızın internet ya da akıllı telefon ve tabletiniz üzerinden bu hoparlörlere bağlanabiliyor ve kolaylıkla yüksek ses kalitesi ile müzik dinleyebiliyorsunuz.Blooth hoparlörler çizgiyi bir adım ileri taşıyarak şimdi birbiri ile de haberleşebiliyor.

Yapılan araştırmalara göre günümüzde yaklaşık olarak 11 milyar cihaz internete bağlanıyor.Bu rakam her geçen gün neredeyse katlanarak artıyor.Sadece 3 yıl sonrası için yapılan tahminler ise 50 milyar olarak öngörülüyor.

Isıyı Kontrol Edin,yeni nesil Inverter split klimaları akıllı telefon uygulaması aracılığıylaWi-Fi ile herhangi bir yerden klima ayarlarını izleyebilmeyi ve değiştirebilmeyi mümkün kılıyor.Bu özellik sayesinde cihazın açılıp kapanması,sıcaklık ayarlarının değiştirilmesi,ısıtma/soğutma/nem konum ayarları akıllı telefon ve tablet üzerinden kontrol edilebiliyor.Böylece evdeki internete bağlı klima dışarıdayken de çalıştırılabiliyor.

Isıyı kontrol edin

Canlı,HD ve Saklanabilir,akıllı filtreleme özelliği sayesinde istenilen zaman diliminin yeniden görülebildiği kamera sistemleri sayesinde ev kamera sistemleri bu deneyimi bambaşka bir noktaya taşıyor.Ayrıca iki yönlü konuşma ve dinleme özelliği bulunan sistemlerde sıra dışı durumlarda anında bildirim alabiliyor;30 saniyelik özetlere ulaşabiliyorsunuz.Güveni bulut depolama sistemi  ve gizlilik koruması nitelikleriyle de bazı sistemler için kayda alınan videoların güvenle saklanması mümkün olabiliyor.

Canlı,HD ve saklanabilir kamera sistemleri
Canlı,HD ve saklanabilir kamera sistemleri

Ses Verin,yeni nesil robotlar,eve gelen,evden ayrılan ya da uyuyan aile bireylerinin faaliyetlerinden de haberdar olabiliyor.Kamerası sayesinde her bir aile üyesini tanıyıp,her biri için farklı bir selamlama yapabiliyor.Evdeki diğer akıllı cihazlara bağlanıp,interaktif ekranıyla buzdolabınızın içini bile görebilmenize imkan sağlayabiliyor.

Yeni nesil robotlar,eve gelen,evden ayrılan ya da uyuyan aile bireylerinin faaliyetlerinden de haberdar olabiliyor
Yeni nesil robotlar,eve gelen,evden ayrılan ya da uyuyan aile bireylerinin faaliyetlerinden de haberdar olabiliyor

Estetik,geçmişin izlerini yansıtan ve bir çok tasarım ödülü sahibi olan Serie R anahtarlar,ayrıca günümüzün teknolojisi KNX sistemi ile de uyumlu çalışarak,evin tüm kontrollerinin tek bir tuşla yönetilmesine imkan sağlıyor.Önceden tanımlanan senaryolar sayesinde tek dokunuşla panjur,ses sistemi ,aydınlatma gibi bir çok kontrol aynı anda yönetilebiliyor.

Evinizle Bağlantı Kurun,evin içinde veya dışında,yaşamın tüm alanlarında ,yaşamın tüm alanlarında ev aletleri ile rahatça bağlantı kurabilirsiniz.IOS ve Android cihazlarla uyumlu,tek bir ortak uygulama üzerinden ev aletlerini kontrol etme olanağı tanıyan uygulamalar sayesinde buzdolabı,bulaşık ve çamaşır makinesi ve fırın fonksiyonlarını kolaylıkla uzaktan kontrol edebilirsiniz.

 

 

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

HAYALLERİNİZDEKİ EVE BİR ADIM KALA

Evlenirken veya  yeni bir eve taşınırken,salondan yatak odasına her köşeyi zevkinizle şekillendireceğiniz sımsıcak bir yuvaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir