Home / EMLAK KÜPÜ / EV YAŞAM / DÜZENLİ EV İÇİN İPUÇLARI!

DÜZENLİ EV İÇİN İPUÇLARI!

Evinizi kolayca düzenlemenin yolları…

Evinizde hiç kullanmadığınız ancak atmaya da kıyamadığınız eşyalar dağ gibi mi oldu? Artık evinizdeki dağınıklığı kontrol edemiyor musunuz? O zaman bu yazımızı dikkatlice okuyun ve hemen bir başlangıç yaparak, harekete geçin! İşte evinizi düzenlemenin kolay yolları…

 

Yapacaklarınızı listeleyin

Evinizi düzenlemek için işe yapacaklarınızı organize ederek başlayabilirsiniz. Yapacaklarınızı önem sırasına göre listeleyin. Eğer kendinizi çok iyi hissetmiyorsanız basit şeylerle işe başlayabilirsiniz.

 

Hedef belirleyin

Bir günde kaç iş yapabilirsiniz? Yapabileceğiniz işleri günlük, haftalık ve aylık olarak belirleyin ve hedef kartları oluşturun. “Bugün mutfağı temizle”, “Kitaplık düzenlenecek” gibi kartlar hem hatırlatıcı olacak hem de motivasyon sağlayacaktır. Her hedef sonrası kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın!

 

Ev işini oyuna dönüştürün!

Evinizi organize etme işini “Atma ve tutma” oyununa dönüştürebilirsiniz. “Hangi eşyalarımı, neden atmalıyım?” sorusuna verdiğiniz cevapları listeleyin ve atılacakları “Atma” listenize ekleyin. İşinize yaramayan, hiç kullanmadığınız eşyalarınızı, lekeli ya da yırtık kıyafetlerinizi atarak işe başlayın. Kullanmadığınız eşyalarınızı atmak yerine derneklere ya da ihtiyacı olan kişilere de bağışlayabilirsiniz. Atmayı göze alamadığınız eşyalarınızı ise “Tutma” listenize yazın ve neden saklamak istediğinizi açıklayarak, bundan sonrasında bu eşyayı nasıl daha işlevsel kullanabileceğinizi düşünün!

Depolamayı kullanın

Evinizi düzenlerken dolap, çekmece ya da sepetlerden yararlanabilirsiniz. Dağınıklığa sebep olan eşyaları bu alanlara koyarak dağınıklığı engelleyebilirsiniz.

 

Fatura kutunuz olsun

Faturalar, evraklar gibi birçok kağıt evi dağınık gösterir. Bir fatura klasörü oluşturarak evinizin daha derli toplu görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Mutfak ve banyoya daha fazla zaman ayırın

Evinizi düzenlerken mutfak ve banyonuzu unutmayın! Bu mekanları düzenleyerek, alan verimliliğini artırabilirsiniz. Mutfakta ve banyoda her gün kullandığınız eşyaları dolabınızın en ön kısmını koyun. Sık kullanmadıklarınızı ise arka taraflar koymayı tercih edin. Özellikle ecza dolabınızda yer alan son kullanma tarihi geçen ilaçları, uygun bir şekilde ortadan kaldırın.(Kaynak:Zingat)

 

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

HAYALLERİNİZDEKİ EVE BİR ADIM KALA

Evlenirken veya  yeni bir eve taşınırken,salondan yatak odasına her köşeyi zevkinizle şekillendireceğiniz sımsıcak bir yuvaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir