Home / EMLAK KÜPÜ / EMLAK TRENDLERİ / İZMİR’DE OFİS KİRALARI ARTARKEN DÜKKAN KİRALARI AZALDI!

İZMİR’DE OFİS KİRALARI ARTARKEN DÜKKAN KİRALARI AZALDI!

İzmir’de özellikle ofis ve büro tarzı kiralamalar ile AVM’lerde işyeri kira fiyatlarında önemli artışlar meydana geldi. Merkezi cadde ve çarşılardaki kira fiyatları yatay bir seyir izlemeye başlarken, Konak Kemeraltı, Karşıyaka Çarşı, Hatay İnönü Caddesi, Bornova Mustafa Kemal Caddesi ve Balçova Ata Caddesi gibi bölgelerde kira ve satış fiyatları durağan bir seyir izlemeye başladı.

AVM SAYISI ARTTI

İzmir genelinde konut piyasasındaki hareketliliğe rağmen dükkan ve iş yeri kiralama ve satış piyasasının son zamanlardaki durgunluğunun dikkat çektiğini belirten gayrimenkul satış uzmanları, il genelinde AVM sayısının artması ve büyük markaların artık alışveriş merkezlerini tercih etmesinin bunda önemli rol oynadığını söyledi. Öte yandan, son bir yıldır yaşanan toplumsal olaylar ve ekonomik dalgalanmalar nedeni ile İzmir’in gözde merkezlerinden Alsancak, Karşıyaka, Bornova ve Hatay semtlerinde dükkan kiralamalarının yapıldığı bir çok caddenin eski ilgiyi kaybettiğini de belirten uzmanlar özellikle Kemeraltı çevresi, Fevzipaşa Bulvarı, Kavaflar Çarşısı’nda kira değerlerinin artış göstermediği ve kiralanma sürelerinin uzadığının görüldüğünü belirtti. Mülk sahiplerinin kiralama fiyatlarını indirmesine rağmen yatırımcıların çekimser davrandıklarını da vurgulayan uzmanlar, dükkan tarzı ticari gayrimenkullerin satış hızı ve satış değerlerinin son birkaç yıldır gerilediğine dikkat çekti.

OFİS KONUTLAR

Madalyonun diğer yüzüne bakıldığında ise İzmir genelinde işyeri, ofis fiyatları son yıllarda artış göstermekle birlikte, özellikle Bayraklı ilçesinde İzmir Adliyesinin bölgeye gelmesi ile bölgede önemli bir hareketliliğin başladığını belirtildi. Gayrimenkul satış uzmanları bölgede büyük yatırım projelerinin yapılması ile birlikte bölgede var olan yapılarda ofis kullanımına dönüşümün yaşandığı, ofis ve konut kullanımının birlikte tasarlandığı küçük ölçekli projelerin ağırlık kazandığını kaydettiler.

Uzmanlar bununla birlikte bölgede ofis fiyatlarının yüzde 15-20 oranında artış gösterdiğinin gözlemlendiğini belirttiler.

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

MONOPOLY STRATEJİLERİYLE EMLAKTA KAZANÇ SAĞLAMANIN SIRLARI

Aile ya da arkadaş gruplarıyla toplanıldığında en çok oynanan oyunlardan biri olan Monopoly, emlak alışverişinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir