Home / EMLAK KÜPÜ / EMLAK TRENDLERİ / GAYRİMENKUL DANIŞMANI KİMDİR?
www.emlakdehasi.com

GAYRİMENKUL DANIŞMANI KİMDİR?

Emlak ve diğer gayrimenkul malların alımı-satımı-kiralanması söz konusu olduğunda görev alan kişiye Gayrimenkul Danışmanı denmektedir. Fakat bir Gayrimenkul Danışmanının görevleri yalnızca bunlar değildir. Müşterileri ile yakından ilgilenmekle yükümlü olan danışmanlar aynı zamanda müşterilerini bilgilendirmekle de sorumludurlar. Bütün bunların yanı sıra inşaat firmalarının satışa sunduğu konut projelerinin tanıtımında önemli katkıları bulunmaktadır. Gayrimenkul danışmanlarının genel özelliklerinden bahsedecek olursak; dış görünüşlerine önem veren, müşterilerine ve çalışanlarına karşı her zaman güler yüzlü oluşundan ödün vermeyen, kişisel bakımına özen gösteren kişiler olduğunu söyleyebiliriz. Dış görünüşün dışında ise gerekli pazarlama tekniklerini öğrenmiş danışmanlar, emlak veya danışmanlık hizmeti vermekte olan firmalar bünyesinde çalışmaktadır. İş hayatı sırasında ikna kabiliyetlerinin gelişmiş olması ise aranan bir diğer özellik olarak karşımıza çıkar. Müşteri odaklı hareket eden Gayrimenkul Danışmanı tanıtımını yapacakları projeyi ya da portföyü mutlaka doğru bir şekilde müşteriye aktarmalı ve alıcı-satıcı arasındaki köprüyü sağlıklı bir şekilde kurmalıdır.

Gayrimenkul Danışmanı Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Kimdir?

Alıcı-satıcı arasındaki dengeyi kurmakla birlikte piyasayı iyi araştırmalı ve güncel fiyat tespitlerinde bulunarak firması adına doğru kararlar vermelidir. Ek olarak para transferlerine aracılık ederek müşteriyi göz önünde bulunduran bir satış politikası benimsemelidir. Özetle belirtecek olursak Gayrimenkul Danışmanı piyasa değerleri hakkında güncel bilgileri edinerek, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda güvenli ve hızlı bir şekilde işlemleri gerçekleştiren; bilgi edindiği tecrübelerini, zamanı etkin kullanarak ortaya koyan ve firmalara kurumsallık kazandıran kişidir.

Gayrimenkul Danışmanı Alıcı-Satıcı Arasındaki İlişkiyi Sağlıklı Bir Şekilde Kurmalıdır.
Gayrimenkul Danışmanı Alıcı-Satıcı Arasındaki İlişkiyi Sağlıklı Bir Şekilde Kurmalıdır.

Gayrimenkul danışmanında aranan nitelikler nelerdir?

İş ilanlarında fark edildiği üzere özellikle sektöründe deneyim sahibi Gayrimenkul Danışmanları aranırken, bunların yanı sıra yetenek de göz önünde bulundurulmaktadır. Gerekli eğitimleri alarak, danışmanlık sertifikası almaya hak kazanan adayların ise başvurdukları ilanlarda fark yarattığı söylenebilir.

Gayrimenkul danışmanları ne yapar?

  • Bir Gayrimenkul Danışmanı, gün içerisinde hangi saatler arasında çalışmak istediğini genel olarak kendisi belirler.
  • Konusunda uzmanlaşarak, yetkin olduğu bölgeler odaklı çalışmalarını gerçekleştirir.
  • Müşteri odaklı çalışarak, müşteri memnuniyetinin her şeyden önce geldiğini bilir.
  • Çalıştığı firma içerisinde gerek ortaya koyduğu fikirler gerekse ortaya çıkarttığı ürünler sonucunda, firma içerisinde bir sinerji yaratır.
  • Müşterileri ile empati kurarak onları en iyi anlayabileceği bir şekilde olaylara ve durumlara karşı bakış açısını geliştirmiştir.
  • Çalıştığı firmadaki iş etiğine dikkat ederek, tanıştığı yeni insanlar ve müşteriler ile sağlıklı ilişkiler geliştirir.
  • İşinde uzman olduğunu mutlaka hissettirir.
Garry Keller-Milyoner Gayrimenkul Danışmanı
Garry Keller-Milyoner Gayrimenkul Danışmanı

 

Gayrimenkul danışmanını emlak komisyoncularından ayıran en temel özellik nedir?

Gayrimenkul danışmanı  bölge odaklı gerçekleştirdiği çalışmalar ile söz konusu gayrimenkulün olması gereken değerini belirler. Finansman açısından da gerekli kontrolü sağlayarak müşteri ile satıcı arasındaki tapu takip işlemlerini gerçekleştirip hukuksal gerekleri yerine getiren kişi rolünü üstlenir.

 

 

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

İzmir-www.emlakdehasi.com

İZMİR KONUT FİYAT ARTIŞINDA İLK 8’e GİRDİ

Dünyanın önde gelen 150 kenti içinde İzmir, konut artış liginde ilk 8 arasına girmeyi başardı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir