Home / EMLAK KÜPÜ / EMLAK TRENDLERİ / EVİNİZİN SATIŞINI NASIL HIZLANDIRABİLİRSİNİZ?
www.emlakdehasi.com

EVİNİZİN SATIŞINI NASIL HIZLANDIRABİLİRSİNİZ?

Ev arayanların sizin evinizi seçmesi için iyi bir iç mimara ya da yeni mobilyalara ihtiyacınız yok. Evinizi satışa çıkardıktan sonraki sürecin hızlı ilerlemesini istiyorsanız o eve müşteri gözüyle bakmanız gerekiyor. Sadece küçük bir bütçeyle ilk izlenimi güçlendirecek değişiklikler yapmanız yeterli olacaktır. İşte ev satışı için öneriler…

Emlak danışmanıyla çalışın

Öncelikle evinizin bulunduğu bölgedeki emlak danışmanlık firmaları hakkında bilgi alıp sizin için en uygunuyla anlaşma yapın. Emlak danışmanları gayrimenkul konusunda deneyim ve bilgi sahibidirler, trendleri ve fiyat skalasını sıkı takip ederler. Prosedürleri kolayca halledebilir, ev satışıyla ilgili mevzuata hakimdirler. Öte yandan emlakçılar ciddi alıcıyı ilk görüşte anlayabilirler. Emlakçılar evinizin iyi bir fiyattan satılması için iyi bir pazarlık yapabilirler.

İnternetten ilan verin

Son yıllarda konut alıcıları günün belirli zamanlarını internetten ev arayarak geçiriyor. Doğru müşteriye ulaşmak için en uygun olan mecra kuşkusuz ki internet. Satışa çıkardığınız evinizin ilanını açıklamalı bir şekilde internet sitelerinde yayınlayabilirsiniz.

İnternetten ilan verin

Alıcıların en çok dikkat ettiği kriterleri araştırın

Alıcıların beklentilerini önemseyin. Yapılan anketlere göre, yaşanacak evin içerisinde en çok dikkat edilen özellik yüzde 37 ile büyük ve ferah bir salon. Yüzde 23’lük kısım geniş bir mutfağı, yüzde 16’lık kısım ısıtma sistemi. Ankete katılanların yüzde 13’ü yenilenmiş modern bir banyo isterken, yüzde 11’i ise balkona öncelik veriyor. Öte yandan konut arama verilerine göre ev arayan vatandaşın yüzde 83’ü 0 ila 5’inci kattaki dairelere bakıyor.

Siz de evinizin özelliğine göre öne çıkaracağınız ve geri planda tutacağınız özelliklere vatandaşın tercihine göre karar verin.

Evinizin konumunu da pazarlayın

Evinizin bulunduğu semtteki okulları, hastaneleri, alışveriş merkezlerini ilanınızda mutlaka belirtin. Ayrıca evinizin önemli merkezlere yakınlıklarını hesaplayarak bunlar hakkında alıcıları bilgilendirin.

Evinizin konumunu pazarlayın

Evinizdeki gereksiz eşyaları yok edin

Evinizi görmeye geldiklerinde salonun ortasında bir ütü masası, banyoda kovalar, mutfakta çöplerle karşılaşılmasına engel olun. Bunlar alıcının gözünde eksi puan. Evin en derli toplu halini görmelerinde fayda var. Evinizi düzgünce toparlayın, kullanmadığınız tüm eşyaları kaldırın, güneşlikleri açın ve tüm evin ışık almasını sağlayın. Eğer hava karardıysa mutlaka tüm aydınlatmaları açın.

Evinizi her daim temiz tutun

Evinizin kirli olması da kişilerin dikkatini o yöne çeker. Özellikle camların, kapıların ve yerlerin temiz olmasına özen gösterin. Tertemiz halılar, koltuklar ve yatak örtüleri evinize sıcak bir hava katacaktır. Ayrıca mutfağınızın ve banyonuzun tamamen temizlenmiş olmasına özen gösterin.

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

İzmir-www.emlakdehasi.com

İZMİR KONUT FİYAT ARTIŞINDA İLK 8’e GİRDİ

Dünyanın önde gelen 150 kenti içinde İzmir, konut artış liginde ilk 8 arasına girmeyi başardı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir