Home / EMLAK KÜPÜ / EMLAK TRENDLERİ / DAHA HIZLI EV SATMANIZI SAĞLAYACAK 5 ÖNEMLİ ÖNERİ!

DAHA HIZLI EV SATMANIZI SAĞLAYACAK 5 ÖNEMLİ ÖNERİ!

Hızlı ev satışı evini satmak isteyen herkesin hayalidir. Bu şekilde satıştan alınacak miktar ile yeni yatırımlar yapılabilir, ihtiyaçlar karşılanabilir, istenen yeni bir ev ise hemen harekete geçilebilir. Rahatça uygulanabilecek bu 5 önemli öneri ile ev satışını hem daha hızlı hem de daha kolay hale getirebilirsiniz.

İdeal fiyatı belirleyin

Ev satış hızını etkileyen durumların ilki satış fiyatıdır. Kendinizi zarara sokmadan, çevresel ve özel faktörleri değerlendirerek ideal fiyatı belirlerseniz satış sürecini hızlandırabilirsiniz. Benzer konutların satış fiyatları bu açıdan satıcılara da alıcılara da rehber olacaktır. Özellikle acil bir satış söz konusu ise uygun fiyatın alıcıları cezbeden etkenlerden olduğunu göz önünde bulundurabilirsiniz.

İlan verin

Evini satmak isteyen kişilerin ilk işi, bu haberi olabildiğince çok kişiye ulaştırmak olmalı. Bunun en hızlı ve kolay yolu ise çevirimiçi ilan vermekten geçiyor. Bu sayede vereceğiniz ilanınızı çok fazla kişiye ulaştırabilirsiniz.

İlanları etkili bir şekilde yönetin

İlanların güncelliği de önemli etkenlerden biri. Potansiyel alıcılar, çoğu zaman aramalarına en yukarıdaki, yani en güncel ilanlara bakarak başlar. Farklı günlerde güncellenen ilanlar ile alıcılara daha hızlı ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte ilana koyulan fotoğrafları, günün ışık alan bir saatinde ve doğru açılardan çekmeniz, ilanın içeriğinde evin güzel yanlarının ön plana çıkartmanız alıcıyı evi görmeye ikna etmenize yardımcı olacaktır.

Alıcıları evi görmeye ikna edin

Ev ile ilgilenen her alıcı evi görmek isteyecektir. Bununla birlikte satıcıya telefon ya da mail ile ulaşan potansiyel alıcılara hızla, kişiler evden vazgeçmeden dönmek gerekiyor. Ayrıca ilk görüşme sırasında kişileri en yakın zamanda evi görmeye ikna etmek de hızlı ev satışı için önemli bir adım. Buna istinaden satış gerçekleşene kadar, çoğu kişinin uygun olduğu akşam saatleri ile hafta sonlarını müsait tutarak ev gösterme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Evin görüntüsüne özen gösterin

Evi temizletip boyattıktan sonra satmak her zaman daha kolaydır. Çünkü temiz ve kusurları kapanmış bir ev, hem masrafsız oluşu hem de görünümüyle alıcıları cezbedecektir.

Açık ve tek renkle boyanmış duvarlar ile evinize daha geniş bir görüntü kazandırabilirsiniz. Eğer satılacak ev eşyalı ise karışıklıktan ve kalabalıktan kurtularak daha sade bir ortam yaratabilirsiniz. (Milliyetemlak.com)

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

İzmir-www.emlakdehasi.com

İZMİR KONUT FİYAT ARTIŞINDA İLK 8’e GİRDİ

Dünyanın önde gelen 150 kenti içinde İzmir, konut artış liginde ilk 8 arasına girmeyi başardı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir