Home / EMLAK KÜPÜ / EMLAK VE İSTATİSTİK / REIDIN EMLAK ENDEKSİ 2017 HAZİRAN AYI SONUÇLARI AÇIKLANDI!
www.emlakdehasi.com

REIDIN EMLAK ENDEKSİ 2017 HAZİRAN AYI SONUÇLARI AÇIKLANDI!

REIDIN Emlak Endeksi 2017 Haziran ayı sonuçlarına göre satılık ve kiralık konut fiyatları artışında Bursa birinci sırada.

Konut fiyatlarında yaşanan gelişmeler ile ilgili son veriler gayrimenkul bilgi servisi REIDINtarafından açıklandı. İş Bankası desteğiyle hazırlanan REIDIN Emlak Endeksi 2017 Haziran ayı sonuçları açıklandı. Emlak Endeksi’ne göre satılık ve kiralık konut fiyatları en çok Bursa’da arttı.İşte detaylar…

 

Türkiye’de satılık konut fiyatları – Haziran 2017

İş Bankası’nın desteği ile hazırlanan Türkiye genelinde 68 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi, gayrimenkul sektörünün nabzını ölçmeye devam ediyor. REIDIN Emlak Endeksi son sonuçlara göre; Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 0.79 ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 10.13 oranında artış gerçekleşti.

Satılık konut fiyatları en çok Bursa’da, en az Şanlıurfa’da arttı

Haziran ayında metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 2.26 oranında artan Bursa, fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu.

Şanlıurfa ise, aynı dönem içerisinde yüzde 0.97 oranıyla konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir…

 

Konut kira değeri en çok Erzincan’da azaldı

Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi’ne göre ise Haziran ayında bir önceki aya göre %0.89 ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3.95 oranında artış gerçekleşti.

Haziran ayında metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2.42 oranında artan Bursa, kiraların en çok yükseldiği şehir oldu.

Erzincan ise yüzde 1.17’lik oranla bu dönemde konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir…

 

En yüksek yıllık kira getirisi hangi şehirlerde?

Amortisman süresi (yatırım geri dönüş süresi) bakımından, satın alınan evlerin kiraya verildiğinde alış fiyatını en kısa sürede karşılayabildiği illerin başında Aydın, Van ve Bilecik geldi.

Aydın, Van ve Bilecik, Haziran ayında aynı zamanda en yüksek yıllık brüt kira getiri oranına sahip üç şehir de oldu. REIDIN Yıllık Brüt Kira Getiri Oranları yıllık konut Türk Lirası cinsinden kira değerinin konutun satış fiyatına bölünmesiyle hesaplanıyor.

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

KREDİLİ KONUT SATIŞLARI AĞUSTOS’TA YÜZDE 67.1 AZALDI

Konut Satış İstatistikleri, Ağustos 2018 Türkiye’de 2018 Ağustos ayında 105 154 konut satıldı Türkiye genelinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir