Home / DEKORASYON KÜPÜ / EV DEKORASYONU / TROPİKAL ATMOSFERİ EVİNİZE TAŞIYACAK 6 ADIM

TROPİKAL ATMOSFERİ EVİNİZE TAŞIYACAK 6 ADIM

Sizler de evinizin doğanın tropikal bir bölgesini anımsatmasını istiyorsanız yazımdaki 6 adım başlangıç için size iyi bir rehber olacaktır.

Tropikal bölgelere gidip güneş, deniz, bitkiler ve iklimin vereceği rahatlamayı çoğunlukla balayı, yıl dönümü, doğum günü gibi özel günlere yakıştırırız. Oysa yaşadığımız her gün geçmişten de gelecekten de daha özel, çünkü o tam da şu an. Sizler de evinizin doğanın tropikal bir bölgesini anımsatmasını istiyorsanız yazımdaki 6 adım başlangıç için size iyi bir rehber olacaktır.

Egzotik Bitki

Egzotik ağaçlardan özellikle Palmiye ağaçlarını salonunuz da vitrinin, kitaplığın, TV ünitesinin iki yanında bu şekilde kullanarak hem bir bitki yetiştirmenin vereceği huzuru hem de yeşilin evinizin dekorasyonuna katacağı olumlu yönünü tadabilirsiniz. Küçük boy saksıda yetişebilen egzotik bitkiler tercihiniz ise Papaya masa ve vitrinleriniz de benzer atmosferi eviniz için sağlayacaktır.

Doğal Malzemelerden Yapılan Dekorlar

Tropik dekor, konfor ve rahatlık hakkındaki her şeyi oluşturmaktadır. Eve rahatlatıcı, ada tarzı bir ortamın gelmesini sağlar. Tropikal ev dekorasyonunda yapılar doğal malzemeler ile canlı renklere odaklanır. Mavi, yeşil, mercan renkleri ile hint kamışı, hasır, bambu ve tahtadan yapılma dekorlar eviniz de adeta parlayacaktır. Salonunuz da geçireceğiniz her an Hawaii, Maldivler ve dahasının nefes kesici ihtişamını ve tatil havasını hissedeceksiniz.

Canlı Renklere Sahip Dekoratif Aksesuarlar

Egzotik oturma odası tasarımı söz konusu olduğunda gerçekten zor kurallar yoktur. Farklı Hawaii tarzı oturma odası fikirlerini düşünürken, ailenizin ve misafirlerinizin rahat hissetmesini sağlayan, aynı zamanda günlük yaşam için de işlevsel olan bir alan oluşturabilirsiniz. Tropikal oturma odası renkleri hakkında düşünürken, çoğu insan oturma odalarında süper nötr veya cesurca renkli bir eğilim gösterir, ancak bu nokta da çok dikkatli olmak gerekir. Kanepeler, koltuklar ve masalar gibi büyük nesneler için nötr renkleri tercih ederseniz, egzotik dekoratif aksesuarlar ile bu fotoğraf da olduğu gibi cesaretinizi sergileyebilirsiniz. Bu şekilde, yeni renk düzenini objeler ve yastık kılıfları için hazırladığınızda küçük şeyleri kolayca değiştirebilirsiniz. Ayrıca yerli halkı simgeleyen dekoratif objeler de mükemmelliğe ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Rengarenk Tablolar

Bitkileri, hayvanları ve denizi betimleyen rengarenk tablolar tropikal atmosfer yaratmanıza katkı sağlayacak bir diğer unsur. Buna alternatif olarak çocuklarınızla yaptığınız doğa çizimlerini de çerçeveletip ailenizin sanatını salonlarınız da sergileyebilirsiniz.

Aydınlatma

Aydınlatma, Hawaii tarzı bir oturma odasını dekore ederken dikkate alınması gereken önemli bir özelliktir. Masa lambaları ve zemin lambaları kullandığınız zaman her ikisinin de kendi içinde tasarım özellikleri olacaktır, ayrıca vitrin yapmak istediğiniz bir dekor üzerine spot ışığı da koyabilirsiniz. Ayrıca tropikal oturma odanızın tasarımında, aydınlatmak istediğiniz herhangi bir sanat eserine göre aydınlatmayı konumlandırmanız yararlı olacaktır. Okuma ile ilgili etkinlikler için de iyi aydınlatılmış bir noktaya sahip olmayı unutmayın. Doğal aydınlatma ile aydınlatılmış bir oda hafif ve havadar bir renkten yararlanırken, bol miktarda güneş ışığına sahip olan bir odanın renk seçiminde daha fazla hoşnutluğu olabilir.

Şömine

Sıklıkla tropikal oturma odası fotoğraflarında gösterildiği gibi, bir bar tezgahı veya sofistike bir şömine gibi göz alıcı bir odak noktası tropikal görünümü hissetmenize yardımcı olacaktır. Hele ki şu kış günlerin de evde vakit geçirmeyi bir keyfe dönüştürecek olan şömine eviniz için doğru bir yatırım olabilir.

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

feng shui ev ve yön duygusu nedir

FENG SHUİ NEDİR ? FENG SHUİ EV İLE YÖN DUYGUSU NASIL BELİRLENİR?

Günlük hayatta,bir mekanda sıkılmadan saatler geçirebiliyorken bazılarında ”Buradan bir an önce çıkmalıyım!” hissine kapılırız.Peki mekanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir