Home / DEKORASYON KÜPÜ / EV DEKORASYONU / İYİ HİSSETMENİZİ SAĞLAYACAK EV AYDINLATMA FİKİRLERİ!

İYİ HİSSETMENİZİ SAĞLAYACAK EV AYDINLATMA FİKİRLERİ!

Ev dekorasyonunda önemli bir detay olan aydınlatmanın ruh halinizi de etkilediğini biliyor musunuz? Özellikle kış aylarının gelmesiyle birlikte günün erken saatlerinde bizi karşılayan karanlıktan çok fazla etkilenmemek için ev aydınlatmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Evdeki karanlık köşeler, huzursuzluk yaratırken daha aydınlık evler iyi hissetmenizi sağlıyor. Ev aydınlatma fikirleri ile sizi rahat ve mutlu edecek bir ortama sahip olabilirsiniz.

Karanlık günlerde bir nebze de olsa rahatlayabilmek için evin girişi başta olmak üzere salon, yatak odası gibi kısımlarda doğru aydınlatma kullanmak gerekiyor. Peki evde uygun aydınlatma nasıl olmalıdır? Bunun sağlığımız açısından önemi nedir? İşte kışın karanlık günlerinde iyi hissetmenizi sağlayacak ev aydınlatma fikirleri

Giriş aydınlatma

• Evin girişinin aydınlık olması ortama dair algıyı da belirliyor. Mesela girişte parlak ışık kullandığınızda evinize gelen kişiler kendini rahat hissedecektir.
• Gece ise eğer girişte fotoğraf ya da resimler varsa ışığı bu objeler üzerine yoğunlaştırarak farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Oturma odası aydınlatma
• İyi aydınlatılmış bir oturma odası mutlu olmanızı sağlarken, beyaz tonlu bir ışık da sizi sakinliğe teşvik ediyor.
• Akşamları romantik bir ortam yaratmak isterseniz daha koyu bir aydınlatma düzeni de tercih edebilirsiniz. Böyle bir ortam gevşeme ve daha rahat konuşma imkânı da sağlıyor.

Ev aydınlatması nasıl olmalıdır?

Salon aydınlatma
• Karanlık kış günlerinde salonda kullanacağız parlak ışık güneşi taklit ederek, daha neşeli ve uyanık olmanızı sağlar. Ayrıca sohbeti de daha hareketli hâle getirebilir.
• Daha koyu bir aydınlatma ise sizi yemeye ve uyumaya teşvik eder

Yatak odası aydınlatma

• Yatak odasında melatonin seviyesini yükselten ve daha rahat hissederek kolayca uyumanızı sağlayacak parlak olmayan, yumuşak bir ışık veren aydınlatma kullanabilirsiniz.
• Bu aydınlatma ile daha rahat uykuya dalabilirsiniz.(Kaynak:Zingat)

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

feng shui ev ve yön duygusu nedir

FENG SHUİ NEDİR ? FENG SHUİ EV İLE YÖN DUYGUSU NASIL BELİRLENİR?

Günlük hayatta,bir mekanda sıkılmadan saatler geçirebiliyorken bazılarında ”Buradan bir an önce çıkmalıyım!” hissine kapılırız.Peki mekanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir