Home / DEKORASYON KÜPÜ / EV DEKORASYONU / FRANSIZ BALKONU NEDİR?

FRANSIZ BALKONU NEDİR?

Fransız balkonları yeni konut projelerinde de kullanılıyor.

Paris’teki geleneksel bina anlayışında sık sık kullanıldığı için bu ismi alan Fransız balkonuna ülkemizde de rastlanıyor. Peki, Fransız balkonu nedir?

Dar ama şık
• Özellikle İstanbul’un Cihangir, Beyoğlu, Karaköy, Balat gibi eski semtlerindeki binalarda rastlanan Fransız balkonu, son yıllarda yeni inşa edilen projelerde de karşımıza çıkıyor.
• Fransız balkonu, balkon kapısı açıldıktan sonra bir adımlık mesafe kadar dışarıya çıkması olan, önü korkuluklu bölüm olarak tanımlanıyor.
• En fazla bir sandalyeye, nadiren de küçük bir masaya izin veren Fransız balkonları, dar ölçülerine rağmen çiçeklerle bezenen şık görünümleriyle de beğeni topluyor.

Güvenli balkon nasıl olur?
Yeni deprem yönetmeliğinde, güvenli balkonlar için şu madde ile açıklama yapılıyor:

“Konsol şeklindeki balkonlar, kornişler ve çatı saçakları yalnızca kat döşemelerinin uzantısı olarak yapılacak ve serbest konsol uzunluğu 1.5 metreden çok olmayacaktır. Konsol şeklindeki merpenlerin konsol uzunluğu ise en çok 1.0 metre olacaktır. Bu madde kerpiç duvarlı binalar için geçerli değildir.”(Kaynak:Zingat)

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

feng shui ev ve yön duygusu nedir

FENG SHUİ NEDİR ? FENG SHUİ EV İLE YÖN DUYGUSU NASIL BELİRLENİR?

Günlük hayatta,bir mekanda sıkılmadan saatler geçirebiliyorken bazılarında ”Buradan bir an önce çıkmalıyım!” hissine kapılırız.Peki mekanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir