Home / DEKORASYON KÜPÜ / EV DEKORASYONU / EVİNİZDEKİ KÖTÜ ENERJİDEN NASIL KURTULURSUNUZ?

EVİNİZDEKİ KÖTÜ ENERJİDEN NASIL KURTULURSUNUZ?

Feng Shui’ye göre evinizi düzenlemenin yolları…

Evimiz, hayatımızın tüm gidişatını belirleyebilir mi? Bununla ilgili bilimsel veriler yok ancak Uzakdoğu felsefesine göre düzenli bir ev, huzurlu bir hayatın da başlangıcını oluşturuyor. Özelikle son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan Uzakdoğu felsefesi Feng Shui, evimizdeki birkaç küçük değişiklikle huzuru bulacağımızı söylüyor. Evde bereket, huzur, aşk gibi birçok konuda tüyolar veren Feng Shui’nin temelinde kozmik ve metafiziksel enerjiler bulunuyor. Sonucu ne olur bilemiyoruz ama “Bir enerji var hissediyorum” diyorsanız, Real Feng Shui SOULutions kurucusu Jennifer Bonetto’ya kulak verin…

 

Evin Girişi

1. Enerji akışı sağlamak için evinizden içeriye adım attığınız alanı sürekli temiz tutmayı unutmayın. Kapının hemen dibinde ayakkabılık ya da evinizin enerjisini kesecek şeyler koymaktan kaçını.

2. Evinizin girişine koyacağınızın saksı bitkileri evin enerjisinin sürekliliğini sağlar.

3. Bu yılın Feng Shui rengi olan kırmızıyı, kapınızda ya da duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Ancak kırmızı duvar baktığı yöne bağlı olarak kimi zaman şansızlık da getirebilir, bu sebeple kırmızı küçük eşyalar daha çok işinize yarayacaktır.

Oturma Odası

1. Evinizi sadeleştirmek Feng Shui’nin ilk adımıdır. Eğer kendinizi ruhsal olarak kötü hissediyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, dolabınızı ya da çekmecenizi temizleyin. Buralarda işinize yaramayan ya da kullanmadığınız eşyaları bir hayır kurumuna bağışlayarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

2. Bitkiler her zaman evinizdeki negatif enerjiyi yok ederek, güzel bir enerji yayar. Bu sebeple evinizin enerjisinin pozitif olmasını istiyorsanız mutlaka saksı bitkilerini evinizde bulundurun.

3. Feng Shui için sadece köşeleri yuvarlak olan mobilya kullanmak yeterli değildir. Odanın boyutuna göre mobilyaları orantılamak önemlidir. Küçük odalarda büyük mobilyalardan, büyük odalarda da küçük mobilyalardan kesinlikle kaçınmalısınız.

4. Işık, enerjiyi etkinleştirir. Evinizin karanlık köşe ve alanları ihmal edilen düşüncelerinizi gösterir. Evinizin girişini ve karanlık noktalarını aydınlatmak önemlidir.

 

Mutfak

1. Mutfağınızdaki gereksiz, kullanmadığınız eşyaları alanınızdan çıkarın.

2. Güvenliğiniz için bıçakları, tezgah üzerine koymaktansa mutfak dolabına koymayı tercih edin. Yine mutfaktaki sivri ve ağır objelerden kurtularak kendinizi daha güvenli ve hafif hissedebilirsiniz.

Yatak Odası

1. Yatak odanızda yatağınızın yönüne dikkat edin! Yatağınızı banyo ya da mutfağa bitişik bir duvara koymaktan kaçının. Bunun sağlık açısından negatif bir enerji yaydığına inanılıyor.

2. Büyük aynalardan kaçının. Büyük aynalar bedeninizi yansıttığı için uykusuzluğa neden olur. Eğer yatağınızın karşısında ayna varsa ve kaldıramıyorsanız üzerine bir örtü örterek uyumayı tercih edin.

3. Yatak odanızda televizyon varsa, gece fişi çekin ve üzerine bir örtü örtün. Bunun yanı sıra, laptop ve cep telefonu gibi elektronik aletlerinizin yanı başınızda komodinde bulunması sirkadiyen ritmini (insanlarda 24 saatte bir tekrar eden ritimlerin günlük değişimleri) rahatsız eder. Bu sebeple uyurken elektronik cihazları başka bir odada saklamayı unutmayın!(Kaynak:Zingat)

 

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

feng shui ev ve yön duygusu nedir

FENG SHUİ NEDİR ? FENG SHUİ EV İLE YÖN DUYGUSU NASIL BELİRLENİR?

Günlük hayatta,bir mekanda sıkılmadan saatler geçirebiliyorken bazılarında ”Buradan bir an önce çıkmalıyım!” hissine kapılırız.Peki mekanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir