Home / DEKORASYON KÜPÜ / EV DEKORASYONU / EV DEKORASYONUNDA FARK YARATAN İPUÇLARI
www.emlakdehasi.com

EV DEKORASYONUNDA FARK YARATAN İPUÇLARI

En hesaplı seçenekler,akılcı çözümler ve küçük değişim fikirleriyle evinizin her köşesini bahar ve yaz mevsimine göre güzelleştirmenin 29 basit yolu olduğunu biliyor musunuz?

1.  Karıştırın,yakıştırın!

Duvar kağıdı,boya ve zarif Fransız panel duvar uygulamasını aynı köşede bir arada uygulayın.Kararında kullandığınızda çok güzel duracağından emin olabilirsiniz.

2.  Baharı Hissedin!

Aile toplantılarınız için yemek masanızı güzelleştirin.Kır evi stilini yansıtan neşeli,canlı motiflerde bir örtüyü masaya serin,sandalye ve oturma minderlerine örtüyle uyumlu yeni kılıflar takarak düzenlemenizi zenginleştirebilirsiniz.

3. Her Odaya Bir Çiçek Koyun

Sokaktan,marketten ya da köşedeki çiçekçiden aldığınız buketleri ayrı ayrı bölerek küçük süslemeler yapın.Çiçeklerin yapraklarını budayın ve saplarını aynı boya getirin.Uzun saplıları,yüksek,dar boğazlı vazolara,geniş çiçekli olanların saplarını kısa kesip bir kavanoza veya bardağa yerleştirin

4. Lambaları Çifter Asın!

Yatağın üstüne farklı yükselikte metalik sarkıt lambalar asarak hem etkileyici bir görünüm yaratabilir,hem de başucu sehpanızdaki değerli alandan kazanabilirsiniz.

5. Depolama Ünitenizi de Güzelleştirin

Standart bir raf ünitesini sadece bir kaç rulo duvar kağıdıyla güzelleştirebilirsiniz.Renkleri koordine etmek için uyumlu duvar kağıtları seçin ve arka panellerini kaplayın,bazılarını boş bırakmayı unutmayın.

 6. Yatak Başına

Taze çiçeklerin enerjisi ile yatak odanıza pozitif bir hava katın!Yatak başını çıkarıp dresuar kullanabilir ve üzerine çok sayıda çiçek yerleştirebilirsiniz.

 7. Nergisleriniz Hep Çiçek Açsın!

Nergislerinizin daha uzun ömürlü olması için onları doğrudan güneş ışığı almayan,aydınlık bir köşeye koyun.Bir kaç günde bir sulayıp saksı altlığını boşaltın ki,toprak ıslak kalmasın

8. Taptaze Bir Koku Ekleyin

Baharat ve odunsu kokulu mumları,ferah ve canlı alternatifleriyle değiştirin.Canlandırıcı turunçgilleri,tazeleyici nane ve okaliptüsü,neşelendiren çiçek kokularını deneyin.

9. Pufu Yenileyin

Eski pufunuzu canlı kumaşlarla kaplayarak ona yeniden hayat verin.Düğmesiz basit bir model yeni başlayanların üstesinden gelebileceği bir iş olacaktır.Kapladığınız kumaşı pufun alt yüzeyinde bir zımba tabancası yardımıyla sabitlemeniz yeterli olacaktır.

10. Zıtlıkları Kullanın

Oturma odanızı şık bir koltukla şenlendirin.Düz renk kanepelerinizin yanında büyük ölçekli desenleri bulunan bir koltuk kullanın ya da tam tersi desenli koltuklarınız arasına düz renk kumaş kaplı koltuklar yerleştirin.

 11. Havluları Kombinleyin

Sade bir banyoyu yeni havlularla renklendirin.Bir kaç takım desenli havluyu düz olanlarla birlikte kullanın.Değişim aslında bu kadar kolay.

12. Merdivenlere Desen Yapın

Merdiven basamaklarının dikey yüzlerini desen patlamalarıyla dekore edin.Tek bir çeşit duvar kağıdı rulolarından oluşan bir karışım da yapabilirsiniz.Duvar kağıdı yapıştırıcısıyla yapıştırdıktan sonra sürtünmelerden korumak için verniklemeyi unutmayın.

13. Cesurca Kullanın

Eski bir başucu komodininin orijinal çekmece kulplarını gold rengindekiler ile değiştirebilir ya da sadece başucunuza gold saksı içinde bir çiçek koyabilirsiniz.

14. Seramiklerinize Modern Bir Görünüm Kazandırın

Banyo ve fayanslarınızı, standart bir döşeme yerine balık sırtı deseniyle döşeyerek etkileyici bir uygulama yapabilirsiniz.Üst köşeleri tamamlanmamış bırakarak çarpıcı bir zik zak efekti elde edebilirsiniz.

15. Karıştırın,Düzenleyin

Bir rafın üzerinde duran bir grup biblonun veya aksesuarın düzenlemesini değiştirerek odayı canlandırın.Objeleri arkadan öne doğru boylarına göre yerleştirin ve tek sayıda obje bulundurun.

16. Bütün Bir Mevsim Çiçek Açsın!

En sevdiğiniz çiçekler kısa bir raf ömrüne sahipse ,yapay çiçek alın.Tekli dallardan tıpkı gerçekmiş gibi vazolarda sergileyin.

 17. Oturma Odası İçin Yeni Bir Halı Seçin

Boş yerleri doldurmanız mı gerekiyor?Halınızı başlangıç noktasına alın ve odanızı buna göre dekore edin.Unutmayın büyük bir kanepenin önünde bulunan çok küçük bir halı, odayı boş ve yetersiz gösterir.

18. Yatağınızı Tazeleyin

Mevsim değişiklikleri yatağınızda hızlı bir düzeltme yapmak için en ideal zamandır.Yastıklarınızı yıkayın,daha hafif bir yorgana geçirin ve şiltenizi çevirin.

 19. Çöp Kutusunu Yenileyin

Çöplerinizi atık ve geri dönüşüm olarak ayırabileceğiniz çift hazneli çöp kutusuyla düzenleyin.

20. Buzdolabınızı Düzenleyin

Buzdolabınızın kapağını bütün magnetlerden,notlardan ve paket servis telefonlarından arındırın.Mutfağınızın görünümünde ne kadar büyük bir değişiklik olacağına inanamayacaksınız.

 21. Mobilyaları Tekrar Yerleştirin

Yeni bir deneme fark yaratabilir, hatta odanızı daha büyük bile gösterebilir.Kanepe veya yatak gibi büyük parçalardan başlayarak çevrelerindeki  küçük parçalarla düzenlemenize devam edin.

22. Hole Çeki Düzen Verin 

İçeriye ve dışarıya koyacağınız paspaslarla zemin kaplamanızın darbe görmesini engelleyin.Vinil paspaslarda desen çeşitleri bulabilirsiniz,ayrıca PVC katmanları bu paspasların ince,esnek,dayanıklı ve su geçirmez olmasını sağlar.

 23. Dip Köşe Temizlik Yapın

Duvarda kış boyunca biriken kirleri temizleyin.Süpürgelikleri silin ve boya lekelerini kazıyın.

24.  Dağınıklığı Kontrol Altına Alın

Küçük ölçekli dağınıklıklarınızı -örtüler,el havluları,çatal bıçaklar,kaplar-bir sepete koyarak mutfak raflarınızı düzene sokun.Üzerlerine etiket bağlayarak neyi nereye koyacağınızı işaretleyin.

25. Kitaplarınızı Renklerine Göre Sıralayın

Kitaplarınızı sırtlarının renklerine göre düzenleyin ve raflara renk blokları şeklinde sıralayın.Büyük bir kitaplığınız varsa bunu yapmak zor olabilir,ama küçük bir kitaplığa sahipseniz,favori kitaplarınızı bulmak çok da zor olmayacaktır.

26. Hafifleyin!

Kışlık yünlüleri, yapay kürkleri ve örgüleri kaldırın.Minder ve örtülerinizi daha hafif,çiçekli ve renkli olanlarla değiştirin.

 27. Evde Bir Bahçe Yapın

İç mekan bitkileriyle küçük bir bahçe düzenleyin.Küçük bir sehpa,çiçekleri ışık almaları için pencere önüne taşımanızı kolaylaştıracaktır.Sadece aynı   miktar ışık ve su ihtiyacı olan bitkileri seçmeye özen gösterin.

28. Basit Renkler Seçin

Dinginlik hissi yaratmak için bir odayı tek bir renge boyayın.Odada dikkat çeken başka bir kontrast yoksa,tek renk odayı daha büyük gösterir.

29.  Tabloları Değiştirin

Her zaman aynı tablolara bakmaktan sıkıldınız mı?Tabloları her altı ayda bir değiştirin,böylelikle beğendiğiniz tabloları tekrar tekrar görürsünüz ve  güzelliğini takdir edersiniz.Mesela tablolarınızı ikiye ayırabilirsiniz-ilkbahar/yaz için serin renkler ve sonbahar/kış için daha koyu tonlar-ve uygun  mevsime göre değiştirin.

 

 

 

 

 

Hakkında Alper Aktaş

‘’ Danışmanınız olarak ben; gayrimenkul işiyle ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızda zamanınızı boşa harcamadan hayallerinize ve arzularınıza kolayca ulaşmanız için size özel hizmet sunarım.Hayat tarzınıza en uygun gayrimenkul çözümlerinizi uzmanlığım sayesinde birlikte tasarlayabiliriz.’’ Alper Aktaş,1979 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu.2000 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2000 ve 2016 yılları arasında hizmet sektöründe faaliyet gösteren ulusal markalarda Satış Yöneticiliği görevlerini yürüttü. 2016 yılında gayrimenkul sektöründe girişimci olarak hizmet vermeye başlayan Alper Aktaş gayrimenkul sektörüne ‘‘Gayrimenkul değil,hayat tarzı satıyoruz’’ sloganı ile değer katmak hedefindedir.

Check Also

feng shui ev ve yön duygusu nedir

FENG SHUİ NEDİR ? FENG SHUİ EV İLE YÖN DUYGUSU NASIL BELİRLENİR?

Günlük hayatta,bir mekanda sıkılmadan saatler geçirebiliyorken bazılarında ”Buradan bir an önce çıkmalıyım!” hissine kapılırız.Peki mekanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir